Můj oficiálně druhý příspěvek

29. října 2009 v 1:21 | Kazatel
Tak vám sem vzápětí hodím i druhou knižku kterou asi nikdy nezačnu psát ..


Fariel-úděl bojovníka

Fariel
vyrůstal v osadě Cael Domnis hluboko skryte v Luniných lesích. Žil sám s otcem.
Už když vyrůstal bylo na něm vidět ze jednou z něj bude velký válečník a možná spasitel cele elfské rasy na Urdonu. Poprvé držel meč ve svých pěti letech,tehdy byl horky letni den a Farieluv otec Linnien se jako každý druhy den staral o své květiny.Linnien byl bývalý válečník jenž bojoval v bojích s Haremusany v Montriasu,po válce se začal věnovat věcem které ho skutečně zajímaly jako květiny,studování přírodních kras,a zvířectva díky této vášni se z něj stal druid.
Fariel se jako už mnohokrát vkradl do pokoje svého otce když právě nedával pozor aby si prohlížel pozůstatky z otcových válečnických časů.Fariel přišel ke dveřím a opatrně stiskl kliku,dělal to už tolikrát ze dveře téměř nezavrzali.Skočil do místnosti a rovnou zamířil ke skříni v níž byli mapy,všemožné části brnění,a různé věci o kterých Fariel nevěděl k čemu slouží včetně malé truhličky bez zámku,Fariel se už několikrát pokoušel skřínku otevřít ale nikdy se mu to nepodařilo takže už si jí ani nevšímal. Prohraboval se otcovými věcmi, dokud nenasel co hledal, klíč od truhly v jíž mel podle něho Linnien skrytou zbraň.
Fariel vyskočil radosti, jakmile klíč držel v rukou a rozeběhl se směrem k truhle, která stala zaprášená a pavučinami ozdobená v rohu místnosti.
Fariel strčil klíč do zámku a v tu chvíli ho prostoupil silný pocit vzrušení který ještě nezažil.Pomalu otevíral truhlu a uviděl dva v pochvách skryté a hedvábím přikryté,zahnuté meče.
Na čele už se mu leskly kapky potu,byl nervózní z toho že ho otec přistihne při prohledávání jeho věcí,byl si jistý že by se na něj velmi zlobil.V tu chvíli se ozval otcův hlas:,,Farieli,kde jsi,pojď budu vařit oběd''.Fariel otočil hlavu ke dveřím a už chtěl zavřít truhlu ale bylo pozdě,Linnien stál ve dveřích a šibalsky se usmíval.
,,Tak tady jsi ty můj bojovníku,''zakřenil se Linnien.
,,Já jenom….,''zakoktal Fariel. ,,
,,Ty jsi jenom čirou náhodou zakopl o truhlu v mém pokoji a ona se čirou náhodou otevřela že?'' Řekl ironicky.
Fariel neodpověděl jen sklonil hlavu a mlčel.
,,No a našel jsi aspoň, co jsi hledal?''Zeptal se.
,,N-Našel''Odpověděl Fariel.
Linnien přistoupil k Farielovy a sedl si vedle něj,odklopil dřevěné víko a řekl:,,Do toho jen je vyndej, ale nepořež se.''
Fariel pohlédl na otce a pak s kroceným nadšením pomalu oba meče vyndal. Linnien vzal jeden meč a vyndal ho z pochvy. Fariel ho napodobil. ,,Opatrně ať se nepořežeš, ty jsou z nejlepší damascénské ocely.''
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nicolette Nicolette | Web | 29. října 2009 v 1:35 | Reagovat

dobře vyhlížející příběh

2 Bílý Vlk Bílý Vlk | 10. listopadu 2009 v 19:44 | Reagovat

Nazdar Kazateli Tento příběh vyhlíží stejně fantazticky jako ten první. Tak když se ti udělá volný čas Tak se na to mrkni.

3 Kazatel Kazatel | 13. listopadu 2009 v 22:16 | Reagovat

Zdar bílej ušáku :D, jak se máš?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama